John van den Brom chwali Ekstraklasę. „Nie jest tak źle, jak mówicie”

 

John van den Brom udzielił wywiadu Mateuszowi Jarmuszowi z Gazety Wyborczej. Trener Lecha Poznań skomplementował rozgrywki PKO BP Ekstraklasy. – Uwierzcie mi, nie jest tak źle, jak mówicie.

John van den Brom chwali Ekstraklasę

Szkoleniowiec Lecha Poznań w rozmowie z Mateuszem Jarmuszem z Gazety Wyborczej wypowiedział się m.in. na temat poziomu PKO BP Ekstraklasy. Trener mistrzów Polski uważa, że nie jest tak źle, jak mówi wielu Polaków. Holender przyznał, że w rozmowach z kolegami z Beneluksu chwali polskie rozgrywki.

– Najlepsze zespoły w Belgii i Holandii nadal są raczej lepsze, ale szczerze to chciałbym zobaczyć taką konfrontację na boisku. Wielu moich kolegów z tamtych krajów pyta mnie o poziom piłki w Polsce i tak naprawdę jedynie chwalę ekstraklasę. Jednak wszyscy tutaj ciągle mówią źle o waszej piłce. Uwierzcie mi, nie jest tak źle, jak mówicie. Każdy zespół ma solidne podstawy, fizycznie są one na wysokim poziomie, ale ostatecznie wiem, że na boisku różnicę robi to, w jaki sposób chcesz grać. Dlatego nad tym pracujemy, musimy grać inaczej niż inne drużyny w lidze. Poza tym wy macie kibiców, jakich nie widziałem wcześniej – powiedział John van den Brom w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Źródło: Gazeta Wyborcza