Joao Felix odejdzie z Atletico Madryt. Astronomiczna kwota za 23-letniego Portugalczyka

Joajo Felix, według medialnych doniesień, na 99 procent odejdzie z Atletico Madryt. Matteo Moretto poinformował o potencjalnych chętnych na wykupienie Portugalczyka. Lista jest długa. 

Felix nie cieszy się dobrymi relacjami z Diego Simeone. Między innymi z tego powodu 23-latek rzadko pojawiał się w podstawowym składzie Atletico Madryt w bieżącym sezonie. Wskazuje to również na to, że Portugalczyk wkrótce zmieni klub. O takiej możliwości poinformował właściciel klubu, Miguel Angel Gil Marin.

– Chciałbym, aby Joao Felix kontynuował grę w naszym klubie, ale myślę, że sam zawodnik ma w tej chwili inny plan – powiedział szef „Rojiblancos” w rozmowie z hiszpańską telewizją. 

Lista chętnych

Matteo Moretto, włoski dziennikarz w rozmowie z „Relevo” zdradził, ile Atletico chce otrzymać za utalentowanego napastnika. Mowa tu o 140 milionach euro.

Agent piłkarza ma obecnie intensywnie pracować nad transferem do innego klubu. Na liście przodować ma PSG. Francuzi są mocnym faworytem również z tego względu, że na pewno będzie ich stać na wykupienie Portugalczyka.

Paryżanie to jednak niejedyny klub, który zabiega o Felixa. Pytania do Atletico spływały także z Bayernu Monachium, Arsenalu, Chelsea czy Manchesteru United.