Jerzy Brzęczek stanął w obronie Arkadiusza Recy. „Nie zgadzam się z tym, że miał dużo problemów”

Selekcjoner reprezentacji Polski, Jerzy Brzęczek ocenił mecz z Włochami. Były szkoleniowiec Wisły Płock stanął w obronie Arkadiusza Recy, który spotkał się z dużą krytyką po spotkaniu.

Nie do końca zgadzam się z tym, że Arkadiusz Reca miał dużo problemów. Na pewno nie była to łatwa sytuacja, gdy bardzo często przeciwnik wychodził dwóch na jednego, więc przy takim wyszkoleniu rywali to trudne dla każdego – przyznał po meczu Brzęczek.

Oprócz obrony Arkadiusza Recy, Jerzy Brzęczek wyznał swoją opinię na temat spotkania. Nie zabrakło również wzmianki o Jacku Góralskim, który otrzymał czerwoną kartkę po zaledwie 32 minutach gry. Przypomnijmy, że gracz Kajratu Ałmaty zameldował się na boisku po przerwie.

Pierwsza połowa była bardzo słaba. Nie zrealizowaliśmy założeń dotyczących pressingu, za szybko się wycofywaliśmy do strefy obronnej, co tylko napędzało Włochów – ocenił trener.

Selekcjoner reprezentacji nie protestował co do słuszności wyrzucenia Góralskiego. Brzęczek przyznaje, że oba faule pomocnika były na pograniczu czerwonej kartki.

Jacek Góralski jest takim zawodnikiem, który gra bardzo agresywnie. To były faule na pograniczu czerwonej kartki, więc obie żółte były jak najbardziej zasłużone – zakończył.

Zobacz również: Michał Pol dobitnie o meczu reprezentacji Polski. „Zagraliśmy jak San Marino, tylko że oni nie przegrali od dwóch spotkań”

fot. YouTube/Łączy Nas Piłka