Jan Tomaszewski oddaje hołd Kazimierzowi Górskiemu. „Jest papieżem polskiej piłki”

Jan Tomaszewski opowiedział w rozmowie z portalem Interia Sport o współpracy z Kazimierzem Górskim. Były bramkarz reprezentacji Polski nazwał go papieżem polskiej piłki nożnej.

Setna rocznica

Już 2 marca minie 100 lat od urodzin legendarnego trenera. Górski urodził się we Lwowie 1921 roku. Jan Tomaszewski oddał hołd zmarłemu już selekcjonerowi w rozmowie z Interią Sport.

– Mocno wierzył w nas i nasz sukces. Nikomu innemu w Polsce lat 70-tych to wszystko by się nawet nie przyśniło. Przed nim nasza kadra była przeciętną drużyną. Mieliśmy talent do piłki, ale za granicą byliśmy anonimowi – opowiada były bramkarz reprezentacji Polski.

„Piłka to tylko gra, ale nie jest kwestią życia i śmierci”

Według bohatera meczu z Anglią Kazimierz Górski jest papieżem polskiej piłki. Tomaszewski opowiedział o świadomości i spokoju legendarnego trenera reprezentacji biało-czerwonych.

– On wyprowadził nas za żelazną kurtynę, dlatego dla mnie jest papieżem polskiej piłki. Cudowna była siła jego spokoju. Mawiał, że najczęściej przegrywa ten, kto się boi porażki. On nie bał się nigdy. Tu nie chodziło o odwagę, ale świadomość, że piłka to tylko gra: ważna, wspaniała, ale nie jest kwestią życia lub śmierci – uzupełnił „Tomek”.

Źródło: Interia Sport