Jan Bednarek z tytułem Man of The Match za spotkanie z Arsenalem. „Był powodem bezsilności ataku Kanonierów”

Sobotniego popołudnia Southampton wyeliminowało Arsenal z Pucharu Anglii. Świetne noty zebrał Jan Bednarek. Według brytyjskich dziennikarzy wychowanek Lecha Poznań był powodem bezsilności ataku Kanonierów.

Najlepszy na boisku

Portal Footballcritic.com uznał Jana Bednarka najlepszym piłkarzem w starciu Świętych z Kanonierami. Southampton pokonało londyńczyków 1:0, a Polak otrzymał notę w wysokości 7,3.

– Kolosalny występ w środku obrony Southampton w wykonaniu Bednarka. Był jednym z głównych powodów, dla których Arsenal był tak bezsilny w ataku. Polak zmiótł wszystko, co się do niego zbliżyło – uzasadnili dziennikarze.

Jeszcze lepiej występ Bednarka ocenił portal hampshirelive.news. Dziennikarze przyznali Polakowi ósemkę za występ z ekipą z północnego Londynu.

– Southampton ma szczęście, że ma Jana Bednarka i jeśli tylko Ralph Hasenhuettl będzie potrafił wycisnąć z niego trochę więcej, to będzie miał topowego obrońcę w swoich szeregach. Bednarek nie pozwolił na wiele gwiazdom „Kanonierów” w sobotnim spotkaniu – cytuje dziennikarzy portal WP Sportowe Fakty.

Źródło: WP Sportowe Fakty