Jamie Carragher w ostrej wymianie zdań. „Jak możesz tego nie rozumieć?”

W studiu CBS Sports doszło do ostrej wymiany zdań po meczu Manchesteru City z Borussią Dortmund. Jamie Carragher poróżnił się z Micahem Richardsem w kontekście oceny jednej z kluczowych akcji w meczu.

Za wcześnie zagwizdał

Dyskusja dotyczyła sytuacji z 37. minuty spotkania Manchesteru City z Borussią Dortmund. Jude Bellingham zaatakował Edersona i odebrał mu piłkę. Pomocnik BVB miał przed sobą pustą bramkę, jednak rumuński sędzia Ovidiu Hategan przerwał grę. Arbiter uznał, iż młody Anglik za ostro wszedł korkami w bramkarza The Citizens.

– Rozmawiamy o VAR i o tym, jak w ten sposób psujemy grę, odbierając sędziemu kontrolę nad wydarzeniami na boisku – powiedział po spotkaniu były obrońca Manchesteru City, Micah Richards.

– Chryste Panie. Już wiem, dlaczego nie chciałbyś VAR-u. Bo byłoby 2:2. To nonsens, niecodzienna sytuacja, ale zdarza się zbyt często – odpowiedział 32-latkowi Jamie Carragher.

Wyjaśnienie Carraghera

Na tym dyskusja się nie zakończyła. Były piłkarz Obywateli zwrócił uwagę byłemu zawodnikowi Liverpoolu, że tylko dla niego ta sytuacja jest nienormalna. Carragher nie pozostał mu dłużny, przerywając 32-latkowi, odpowiedział:

– Jak Ty możesz tego nie rozumieć? To jest najbardziej dziwaczna rzecz, jaką kiedykolwiek słyszałem. Jeśli sędzia uznałby to za faul, to nie byłoby problemu. Ale czy on nie wie, że jeśli użyje gwizdka, to jednocześnie eliminuje pomoc ze strony VAR? – odrzekł Richardsowi poirytowany Anglik.

Przypomnijmy, że do interwencji VAR potrzebne jest dokończenie akcji. Gdy sędzia zagwiżdże np. przed strzeleniem bramki (tak jak w tym przypadku), gol nie zostanie zaliczony. Nawet gdyby był słuszny, ponieważ dochodzi wówczas do przerwania akcji.

Rewanżowy mecz obu drużyn odbędzie się 14 kwietnia w Dortmundzie.

Źródło: Sport.pl