Jakub Moder opowiedział o trudnych początkach w Brighton i kontakcie od Paulo Sousy. „Zrobił na mnie dobre wrażenie”

Jakub Moder udzielił wywiadu tygodnikowi Piłka Nożna, w którym opowiedział m.in. o kontakcie z Paulo Sousą, problemach w Brighton i grze w Premier League.

Kontakt z Sousą

„Modziu” zdradził Przemysławowi Pawlakowi swoje odczucia co do nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Według 21-latka Sousa wypadł bardzo dobrze.

– Paulo Sousa zrobił na mnie dobre wrażenie. Selekcjoner chciał przywitać się z zawodnikami, przedstawić się. Zostałem zaproszony na spotkanie on-line. Jego sztab ma być w kontakcie z piłkarzami, plan trenera na grę zespołu będzie nam sukcesywnie przekazywany w najbliższych tygodniach.

Problemy w Anglii

Jakub Moder długo po ogłoszeniu skrócenia jego wypożyczenia utknął w Polsce. Okazało się, że zachorował na koronawirusa. Po pewnym czasie jednak wyleciał i… spotkał się z problemami wydolnościowymi. Klub dał mu miesiąc, po którym jego osiągi wyglądały zdecydowanie lepiej. Według pomocnika powodem powikłań była choroba, którą mimo wszystko przeszedł łagodnie.

– Początek w Anglii był dla mnie trudny, trzy tygodnie przed wylotem nie trenowałem i nie grałem, co miało zresztą związek z opóźnionym przyjazdem do Brighton. Przechodziłem COVID-19, przebieg choroby był łagodny, niemniej na pewien czas zostałem wyłączony z normalnego funkcjonowania. Klub podszedł do sytuacji ze zrozumieniem, dostałem miesiąc na powrót do dyspozycji. Zaczynając treningi miałem problemy z wydolnością. Po spotkaniu z Leicester dostałem jednak rejestr moich osiągów od trenerów przygotowania fizycznego – wypadłem bardzo dobrze – opowiada Piłce Nożnej wychowanek Lecha Poznań.

Premier League

Pomocnik Brighton & Hove Albion stwierdził w wywiadzie, że jest gotowy na grę w Premier League. Piłkarz wie jednak, że ma pewne zaległości, które chce nadrobić. Moder zdradził, że pracuje z trenerami od przygotowania fizycznego od początku pobytu na Wyspach Brytyjskich.

– Chcę zaistnieć w Premier League. Nie wahałem się nawet sekundy, gdy otrzymałem ofertę z najsilniejszej ligi na świecie. Rozmowy z Grahamem Potterem i Danem Ashworthem tylko mnie utwierdziły w przekonaniu, że to dla mnie właściwe miejsce do rozwoju.

– Uważam, że jestem gotowy do gry w Premier League. Wiadomo jednak muszę cały czas pracować nad pewnymi aspektami – jak na przykład odpowiedzialność za piłkę, żeby zawsze dokonywać właściwych wyborów na boisku. Jedną z tych rzeczy jest także praca w siłowni, bo wiem, że tutaj mam duże możliwości i mogę się bardzo rozwinąć. Właściwie od początku pobytu w Anglii pracuję z trenerami od przygotowania fizycznego, wszystko idzie w dobrym kierunku – uzupełnił Moder.

Źródło: Piłka Nożna

fot. Brighton & Hove Albion