Jacek Góralski o poszukiwaniach selekcjonera. „Kiedyś powiedziałem, że trenerem reprezentacji zawsze powinien być Polak”

 

Jacek Góralski wypowiedział się na temat poszukiwań nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Pomocnik Vfl Bochum uważa, że trenerem Biało-Czerwonych powinien zostać Polak.

Góralski wolałby polskiego trenera

Wraz z końcem 2022 roku wygasła umowa Czesława Michniewicza z PZPN. W związku z tym federacja poszukuje nowego selekcjonera dla reprezentacji Polski. Wśród kandydatów wymienia się polskie i zagraniczne nazwiska. Jacek Góralski w rozmowie z TVP Sport przyznał, że wolałby, aby trenerem kadry został Polak.

– Kiedyś powiedziałem, że trenerem reprezentacji zawsze powinien być Polak. Jednak inne osoby o tym decydują. Zobaczymy, na kogo postawi prezes Kulesza. Mam nadzieję, że na jakiegoś polskiego trenera – powiedział Jacek Góralski.

Zbigniew Boniek skomentował zamieszanie dot. poszukiwań selekcjonera. „Odbijamy się od ściany do ściany” [CZYTAJ]

Przypomnijmy, że Jacek Góralski nie pojechał na Mistrzostwa Świata w Katarze ze względu na swoją kontuzję. Pomocnik przyznał, że nie śledził zbyt uważnie poczynań reprezentacji Polski, ponieważ przysparzało mu to więcej nerwów niż gra na boisku.

– Jeżeli chodzi o mecze reprezentacji Polski, to niektóre obejrzałem w kawałkach. Ciężko jest wysiedzieć przed telewizorem. Człowiek się bardziej denerwuje niż na boisku. Oglądałem mistrzostwa z wielkim bólem serca. Kibicowałem naszej drużynie, ale ciężko mi się patrzyło na mundial z myślą, że nie pojechałem do Kataru przez kontuzję – dodał.

Źródło: TVP Sport