Ibrahimović wybrał jedenastkę marzeń. „To najlepszy gracz wszech czasów, lepszy nawet ode mnie”

Zlatan Ibrahimović udzielił wywiadu Sportweek’owi, w którym wskazał skład swoich marzeń. Wśród wyróżnionych jedenastu zawodników znalazły się takie gwiazdy jak Diego Maradona czy Brazylijczyk Ronaldo.

Podczas rozmowy ze Sportweek, Ibra ułożył drużynę swoich marzeń. Poniżej całe zestawienie wraz z uzasadnieniem Szweda.

Bramkarz: Gianluigi Buffon

Grałem z nim w Juventusie. To był niezwykły zespół. Mam świetne wspomnienia. Byłem młody i wszyscy traktowali mnie tak, jak traktuję teraz młodych graczy w Milanie. Musieli mnie wiele nauczyć.

Obrona: Maicon, Nesta, Cannavaro, Maxwell

Chciałbym teraz z nimi zagrać. Maxwell jako lewy obrońca, to mój przyjaciel. W środku Nesta i Cannavaro. Fabio był szalony, zabierał mnie na przejażdżki na swoim skuterze. Byłem młody, a on i Thuram mieli wiele doświadczeń.

Maicon na prawej stronie. W Interze pokazał, co potrafi, choć początkowo nie uważano go za dobrego zawodnika.

Pomoc: Nedved, Vieira, Xavi

Czech sprawił, że zrozumiałem, że to, co robię, nie jest wystarczające. Poświęcał się na treningach, był maszyną. Vieira i Xavi to dwóch mistrzów. Pierwsze sześć miesięcy w Barcelonie było niesamowite, ale potem nie czułem się dobrze z powodu trenera.

Atak: Zidane, Ronaldo, Maradona

To łatwe. Zidane jako ofensywny pomocnik, a przed nim Brazylijczyk Ronaldo i Maradona. Diego to najlepszy gracz wszech czasów, lepszy nawet ode mnie – zakończył 39-latek.

Dotychczasowy bilans Zlatana Ibrahimovicia w sezonie 2020/2021 to 10 występów, 11 bramek i 2 asysty.