Howard Webb znalazł wymówkę na wielki błąd sędziego w hicie Premier League. „Nie chciał mieć negatywnego wpływu”

Howard Webb wypowiedział się na temat kontrowersyjnych sytuacji sędziowskich w meczach ligi angielskiej. Szef brytyjskiego Kolegium Sędziów wskazał przyczynę błędu ze spotkania pomiędzy Arsenalem a Manchesterem City.

Błąd arbitra mógł zmienić losy meczu

W minionej kolejce Premier League Arsenal pokonał Manchester City (1:0). Jedyną bramkę w tym meczu strzelił Gabriel Martinelli. Po spotkaniu nie mówiło się jednak tylko o wyniku. Spora część uwagi została poświęcona decyzji sędziego.

Legia ujawnia kulisy skandalu w Alkmaar. „Pokazali ksenofobię, agresję i dyskryminację” [WIDEO]

W pierwszej połowie z boiska mógł wylecieć Mateo Kovacić. Brutalny faul Chorwata na nogi Martina Odegaarda kosztował go jednak tylko żółtą kartkę.

Większość ekspertów po meczu oceniła, że pomocnik The Citizens powinien otrzymać czerwoną kartkę. Swoje zdanie w tym temacie przedstawił również szef brytyjskiego Kolegium Sędziów, Howard Webb. Były arbiter nie przyznał, że jego podopieczny się pomylił. Starał się go jednak wytłumaczyć w dość kuriozalny sposób.

– Nie chciał mieć negatywnego wpływu na grę. Jego reakcja mogłaby być przesadzona, wytworzyłoby to presję. Kovacić miał wiele szczęścia, że został na boisku. Tak jednak ocenił to jeden z najlepszych sędziów na świecie – powiedział.

Źródło: Sky Sports News