Historyczna zmiana w FC Barcelonie? Pierwszy raz od 25 lat!

 

Według „Mundo Deportivo” FC Barcelona może zdecydować się niebawem na wielką zmianę. Blaugrana ma być niezadowolona ze współpracy z Nike, która odpowiada za jej koszulki. Zdaniem dziennikarzy jest już nawet firma, która mogłaby wejść w miejsce giganta. 
Obecny kontrakt Nike z FC Barceloną trwa nieprzerwanie od 1998 roku. Blaugrana jest związana z amerykańskim gigantem umową opiewającą na 105 mln euro kwoty stałej i kolejne 50 mln w bonusach. Choć wygasa ona dopiero w 2028 roku, to słychać, że między stronami dochodzi co tarć.

Wielka zmiana?

„Mundo Deportivo” podaje kilka przykładów na potwierdzenie tej tezy. Dziennikarze zwracają uwagę, że Barcelona mierzyła się w przynajmniej dwóch ostatnich sezonach z brakami zapasów koszulek meczowych w różnych sklepach. To z kolei oznaczało dla klubu straty finansowe.
Największe spięcie miało jednak przynieść zmienianie strategii po pandemii. Nike chciałoby ograniczyć wydatki, a Barcelona chce zarabiać więcej.
Sytuację konfliktową chciałaby wykorzystać niemiecka firma Puma. Zdaniem „Mundo Deportivo” gigant ma prowadzić zaawansowane działania, które mają na celu „przejęcie” koszulek Blaugrany od Nike. Dziennikarze twierdzą, że mogłoby to nastąpić nawet w sezonie 2025/26. Ze względu na logistykę zmiana nie mogłaby nastąpić wcześniej.
Dodatkowo „MD” zauważa, że w klubie co prawda nie potwierdzają potencjalnej zmiany dostawcy koszulek, ale również nie zaprzeczają negocjacjom. Sytuacja ma być skomplikowana i trudna na ten moment do określenia. Na ten moment trudno zatem powiedzieć czy do zmiany dojdzie, gdyż wszystko może się zmienić.
Gdyby jednak Pumie udałoby się „wygryźć” Nike, niemiecka firma mogłaby się pochwalić kolejnym dużym klubem w swojej „stajni”. Obecnie ubierają między innymi Manchester City, więc jeden z największych i najbogatszych zespołów na świecie.

1 komentarz do “Historyczna zmiana w FC Barcelonie? Pierwszy raz od 25 lat!”

  1. Для многих заемщиков с негативной кредитной историей появился 'второй шанс’ благодаря новой волне МФО. Эти финансовые учреждения предлагают не просто денежные средства, но и возможность доказать свою финансовую ответственность, открывая путь к лучшему финансовому будущему.

    Посетите microzaim.fun, чтобы оформить [url=https://microzaim.fun/]займ без отказа[/url] . Простой и быстрый способ получить финансовую помощь.

Możliwość komentowania została wyłączona.