Haaland docenia Lewandowskiego. „Oglądam każdy mecz Bayernu, by podpatrzeć u niego coś, co mogę wykorzystać u siebie”

Erling Haaland w rozmowie z serwisem Viaplay Football ocenił Roberta Lewandowskiego. Norweski napastnik podziwia snajpera Bayernu Monachium i nazywa go szalonym.

Słowa pochwały od młodego talentu

Lewandowski od lat utrzymuje się na topie jeśli chodzi o strzelanie bramek. W poprzednim sezonie zdobył aż 55 bramek w 47 meczach m.in. przez co otrzymał nagrodę zawodnika roku. Formę Polaka postanowił docenić norweski diament – Erling Haaland.

– Ten facet jest szalony, naprawdę szalony. Gdy strzelam gola, myślę sobie, że udaje mi się do niego zbliżyć, a wtedy on… znów robi coś wielkiego np. strzela hat-tricka, jakby to było dla niego coś dziecinnie prostego, to niewiarygodne. To szaleństwo – cytuje Norwega portal Onet Sport.

Stara się go naśladować

Napastnik Borussii Dortmund chłonie z Lewandowskiego jak tylko może. W rozmowie z Viaplay Football przyznał, że ogląda każdy mecz Bayernu, by podpatrzeć od Polaka coś dla siebie.

– Obserwowanie go mnie inspiruje. Jest znakomity technicznie i świetnie tworzy sobie dogodne sytuacje. To imponujące. Oglądam każdy mecz Bayernu, by podpatrzeć u niego coś, co mogę wykorzystać u siebie – uzupełnił były zawodnik Molde i RB Salzburg.

Źródło: Onet Sport, Viaplay Football