Guardiola otwarcie o transferze Haalanda. „Nie będzie nas na to stać”

Pep Guardiola skomentował doniesienia na temat transferu Erlinga Haalanda do Manchesteru City. Zdaniem byłego trenera Bayernu Monachium pozyskanie Norwega będzie niemożliwe ze względu na cenę.

Zainteresowanie gigantów

Media od kilku miesięcy spekulują na temat przenosin Erlinga Haalanda. Wśród kandydatów do pozyskania urodzonego w 2000 roku snajpera wymienia się największe kluby Europy. Jednym z nich jest Manchester City.

Znaleźć następcę

Dodatkowym faktem sprzyjającym tezie, iż Haaland miałby dołączyć do Obywateli, jest to, że po sezonie Sergio Aguero opuści klub. W związku z zapowiedzią odejścia Argentyńczyka wzmożono spekulacje na temat transferu Norwega do City.

City nie ma tyle pieniędzy

Pep Guardiola zapewnił przed sobotnim meczem z Leicester, że klub z Etihad Stadium nie pozyska snajpera Borussii Dortmund. Według Katalończyka Manchesteru City nie będzie stać na ten transfer.

– Przy tych cenach to niemożliwe. Nie będzie nas na to stać. W dobie pandemii wszystkie kluby zmagają się z problemami finansowymi i u nas nie jest inaczej. W tym momencie wszystko wskazuje na to, że latem nie kupimy napastnika – stwierdził Guardiola.

Zobacz również: Erling Haaland zmieni klub już w przyszłym sezonie? Hiszpański dziennikarz jest o tym przekonany

Źródło: Sport.pl