Grzegorz Krychowiak miał ofertę z niemieckiego klubu. „Dostałem telefon”

Grzegorz Krychowiak odbył rozmowę z „WP Sportowe Fakty”. Reprezentant Polski zdradził w niej nieco na temat swojej przyszłości. Jak się okazało, w sprawie transferu odzywał się pewien niemiecki zespół. 

31-latek trafił do Rosji w 2018 roku za 12 mln euro. Wówczas „uwolnił się” z PSG, gdzie zanotował fatalną passę bez gry. W barwach Lokomotivu odżył i znowu wrócił do lepszej dyspozycji, co zaowocowało ponownym zainteresowaniem jego osobą na rynku transferowym.

Przyszłość jako niewiadoma

Krychowiak nie ukrywa, że na tę chwilę nie wie, co czeka go za jakiś czas. Reprezentant Polski wie na pewno, że nie ma zamiaru rozstawać się za szybko z piłką i zamierza dalej grać na najwyższym poziomie.

–  Zostało mi półtora roku umowy z Lokomotiwem, do czerwca 2022 roku, i wszystko jest możliwe. Ja nic sobie nie zakładam. Nadal mam chęć i ogromną przyjemność z gry, więc jeszcze kilka lat w profesjonalnej piłce przede mną – zaznaczył 31-latek na łamach „WP Sportowe Fakty”.

Grzegorz Krychowiak o zwolnieniu Jerzego Brzęczka. „Byłem zaskoczony… Rozmawiałem z trenerem po dymisji”

Co ciekawe, agenci zawodnika mieli odebrać telefon do jednego z niemieckich klubów. Piłkarz nie chciał jednak zdradzić, o jaki zespół chodzi i wolał pozostawić to w tajemnicy.

– Pojawiły się zapytania. Analizuję na spokojnie, muszę to jednak zaplanować. Nie będę czekał na ostatni dzień okienka transferowego. Są jakieś rozmowy, telefony od agenta, ale to całkiem normalne. Nie zamykam się na nic. Nowa liga byłaby nowym doświadczeniem i czymś fajnym. Ostatnio dostałem nawet telefon z jednego z niemieckich klubów – zdradził Polak.

– Nie mam przed sobą tabeli i trudno mi powiedzieć, tak to skomentuję. Na razie nie będę o tym mówił szczerzej – zakończył temat. 

W barwach Lokomotivu pomocnik rozegrał już 93 spotkania. Dla moskiewskiego zespołu strzelił łącznie 15 goli, a także dołożył 11 asyst. Ponadto Polak często był wybierany do jedenastek kolejek ligi rosyjskiej oraz zgarniał tytuły najlepszego zawodnika miesiąca w klubie i Premier Lidze.

W tym sezonie Krychowiak ma na koncie 21 występów, wraz z trzema golami i jedną asystą na koncie. Obecny kontrakt Polaka z Lokomotivem wygasa w czerwcu 2022 roku, przez co niebawem powinny zacząć się rozmowy pomiędzy stronami w sprawie jego przedłużenia.