Grzegorz Krychowiak o zwolnieniu Jerzego Brzęczka. „Byłem zaskoczony… Rozmawiałem z trenerem po dymisji”

Grzegorz Krychowiak udzielił wywiadu portalowi WP Sportowe Fakty. Reprezentant Polski opowiedział o swoich wrażeniach po zwolnieniu Jerzego Brzęczka z funkcji selekcjonera kadry biało-czerwonych.

Pożegnanie z Brzęczkiem

Piłkarz Lokomotiwu Moskwa był zaskoczony okolicznościami zwolnienia Brzęczka. Krychowiak przyznał jednak, że akceptuje tę decyzję. Pomocnik dodał również, że po odejściu trenera podziękował mu za wspólny czas pracy w reprezentacji.

– Oczywiście, że byłem zaskoczony – zwłaszcza przez moment zwolnienia. Mogę powtórzyć tylko zdanie zawodników, którzy już wcześniej wypowiedzieli się w tym temacie: my jesteśmy od grania. Musimy zaakceptować tę decyzję, życie toczy się dalej – powiedział na łamach WP Sportowe Fakty Grzegorz Krychowiak.

– Rozmawiałem z trenerem Brzęczkiem po dymisji, podziękowałem mu za współpracę. Taki żywot trenera. Moja współpraca z selekcjonerem dobrze się układała. Grałem systematycznie, ale najważniejsze jest dobro drużyny i wyniki. Wyniki były, ale czegoś zabrakło – dodał pomocnik Lokomotiwu Moskwa.

Bilans Grzegorza Krychowiaka w sezonie 2020/2021 to 21 spotkań, 3 bramki i jedna asysta. Według kibiców i ekspertów 31-latek był jednym z najsłabszych piłkarzy zeszłorocznych zgrupowań reprezentacji Polski. Teraz pomocnik jest dobrej myśli i chętnie zaczyna nowy etap.

Źródło: WP Sportowe Fakty