Groteskowe zarzuty rosyjskiego piłkarza z przeszłością w Ekstraklasie. „W Polsce rozpoczęła się rusofobia”

W ostatnim czasie w rosyjskich mediach ukazał się wywiad z Ilyą Zhigulevem, byłym piłkarzem Zagłębia Lubin. Rosjanin zarzucił Polakom rusofobię.
Ilya Zhigulev jest wychowankiem FK Krasnodar. W 2021 roku postanowił opuścić ten klub na rzecz Zagłębia Lubin. W Polsce przebywał zaledwie do kwietnia 2022 roku. Przez niespełna rok spędzony w Zagłębiu rozegrał 15 oficjalnych spotkań.

W kwietniu 2022 roku Zhigulev rozstał się z Zagłębiem Lubin. Przez kilka kolejnych miesięcy pozostawał bez klubu. Dopiero jesienią 2022 roku związał się z rosyjskim FC Pari Nizhniy Novgorod. W tym klubie występuje do dziś.

Odejście Zhiguleva z Zagłębia było pokłosiem wybuchu wojny na wschodzie Europy w lutym 2022 roku. W ostatnim wywiadzie na łamach „sport24.ru” Rosjanin opowiedział o tym, jak to wyglądało z jego perspektywy. Zhigulev przyznał, że po wybuchu wojny, w Polsce rozpoczęła się rusofobia.

– Po 24 lutego w Polsce rozpoczęła się rusofobia w Internecie. W polskiej telewizji otwarcie propagowano nienawiść do Rosjan. Wielu ludzi ma zaćmione umysły – powiedział Ilya Zhigulev.
Zhigulev w wywiadzie mówi, że przed wybuchem wojny wcale go nie interesowała polityka. Kiedy jednak do tego doszło, zaczął czytać informacje w internecie. Będąc w Polsce bał się o siebie i swoją rodzinę i przez to unikał wychodzenia z domu.

– Jak już mówiłem, przed 24 lutego w ogóle nie interesowałem się polityką, więc taka wiadomość mnie zszokowała. Potem przyszło uczucie strachu o moją żonę i syna. Nie wychodziliśmy z mieszkania przez około dwa tygodnie. A raczej wychodziłem tylko wtedy, gdy musiałem iść na trening – wyznał Rosjanin.


źródło: sport24.ru

Michał Budzich

Dodaj komentarz