Greenwood oczyszczony z zarzutów! Postępowanie wobec Anglika zostało umorzone

W styczniu 2022 roku Mason Greenwood trafił do aresztu. Po ponad roku śledztwa nadinspektor policji w Manchesterze przekazał informację, iż postępowanie zostało umorzone.

Pod koniec stycznia 2022 roku była partnerka Masona Greenwooda, Harriet Robson, opublikowała w swoich social mediach materiały, którymi oskarżała 21-latka o pobicie i gwałt. Ex-dziewczyna Anglika udostępniła zdjęcia i nagrania, gdzie pokazuje zakrwawioną twarz oraz liczne siniaki.

– Dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć. To zrobił mi Mason Greenwood – napisała wówczas Robson na swoim Instagramie.

Nowe fakty w sprawie sporu na linii Kucharski-Lewandowski? „Cała sytuacja została wyreżyserowana przez pana Roberta” [CZYTAJ]

30 stycznia 2022 roku służby zatrzymały Masona Greenwooda, postawiono mu również zarzuty. Manchester United zawiesił 21-latka, a następnie odciął się od niego. Firma Nike zawiesiła swoją współpracę z zawodnikiem, a EA Sports wycofało jego kartę z paczek w grze FIFA22 w trybie Ultimate Team.

Podczas całego dochodzenia Greenwood dwukrotnie pojawił się w sądzie, aby złożyć zeznania – 17 października i 21 listopada. W czwartek Michaela Kerr, nadinspektor policji w Manchesterze, przekazała, iż 21-latek został oczyszczony ze wszystkich zarzutów.

– Zespół dochodzeniowy pozostawał w stałym kontakcie z prawnikami, przekazując wszelkie nowe dowody, więc decyzja o umorzeniu postępowania na tym etapie nie jest pochopna. Pomimo zainteresowania mediów i opinii publicznej tą sprawą, zdecydowaliśmy się nie kontynuować jej bardziej szczegółowo – poinformowała Kerr.

– Chciałabym jednak skorzystać z okazji i podkreślić zaangażowanie policji w badanie zarzutów przemocy wobec kobiet i dziewcząt oraz wsparcie osób dotkniętych przemocą. Stale rosnąca liczba funkcjonariuszy przechodzi specjalistyczne szkolenia, aby zapewnić ofiarom bezpieczeństwo i opiekę – dodała nadkomisarz cytowana przez portal Manchester Evening News.

Historyczny moment! Sędzia publicznie wyjaśnił zmianę decyzji po interwencji VAR [CZYTAJ]

https://twitter.com/samuelluckhurst/status/1621148628344770562?s=20&t=d7zfxM61wS4bZA8q9O-Ojw

Kacper Polaczyk