Gigantyczna transakcja Roberta Lewandowskiego. Polak zarobił fortunę

Robert Lewandowski wzbogacił się o około 200-300 milionów złotych. Polski napastnik sprzedał swoje udziały w firmie Hymon, specjalizującej się w fotowoltaice. Mowa o 33 procentach udziałów. 

34-latek dał się poznać nie tylko ze stricte sportowej strony. Lewandowski od lat zajmuje się także biznesem. Kapitan reprezentacji Polski skrupulatnie rozwija swoją markę „RL9”, którą sygnowana jest już między innymi jego kawa czy napoje izotoniczne. W portfolio posiada także restaurację „Nine’s” i markę odzieżową „Less”.

Milionowe zyski

Poza własnymi biznesami Lewandowski aktywnie działa także na giełdzie. Według tygodnia „Wprost” w swoim dorobku nie posiada już jednak udziałów w Hymon – firmie, która zajmuje się fotowoltaiką. Choć dane odnośnie kwoty transakcji nie są potwierdzone, to wynika z nich, że snajper Barcelony sprzedał 33 proc. swoich akcji za 200-230 mln złotych.

Lewandowski udziałowcem spółki był od 1 grudnia 2020 roku. Odsprzedanie udziałów potwierdził w rozmowie z „TVN24” Artur Adamowicz z „RL9 Team”, ale nie zdradził przy tym kwoty transakcji.

– Zaangażowanie spółki 5in9 Global, zarządzanej przez Lewandowskiego, miało od początku charakter inwestycyjny – mówił Adamowicz. 

– Po otrzymaniu atrakcyjnej propozycji spółka 5in9 Global zdecydowała się odsprzedać wszystkie swoje udziały. Kwota transakcji objęta jest tajemnicą handlową, dlatego możemy tylko powiedzieć, że zakładane cele inwestycyjne zostały w pełni zrealizowane – podsumował. 

2 komentarze do “Gigantyczna transakcja Roberta Lewandowskiego. Polak zarobił fortunę”

Możliwość komentowania została wyłączona.