Gigantyczna przewaga Lewandowskiego! Jak głosowali Polacy?

Robert Lewandowski otrzymał nagrodę dla najlepszego piłkarza FIFA. Po ceremonii opublikowano wybory ekspertów, piłkarzy i trenerów. Wśród głosujących Polaków oprócz napastnika Bayernu znaleźli się również Michał Pol oraz Jerzy Brzęczek.

Przy wręczaniu nagrody FIFA BEST mogliśmy zauważyć kwaśną minę Cristiano Ronaldo:

Okazuje się jednak, że Portugalczyk zgadza się z werdyktem, ponieważ sam na niego zagłosował. Oto wybory najlepszej trójki według atakującego Juventusu:

Kolega z byłej drużyny Cristiano Ronaldo – Sergio Ramos również postawił na Polaka. Stoper Realu Madryt wyróżnił także Thiago oraz Neymara.

Nieco gorzej polskiego napastnika ocenił Lionel Messi, który na najwyższym stopniu podium usadził Neymara. Warto przypomnieć o tym, że Brazlijczyk niedawno powiedział w wywiadzie, iż chciałby ponownie zagrać u boku doświadczonego Argentyńczyka.

Przejdźmy do głosów Polaków. Podium według Roberta Lewandowskiego, Jerzego Brzęczka oraz Michała Pola wygląda w następujący sposób:

Robert Lewandowski:

  1. Thiago Alcantara
  2. Neymar Jr
  3. Kevin de Bruyne

Jerzy Brzęczek:

  1. Robert Lewandowski
  2. Neymar Jr
  3. Mohamed Salah

Michał Pol:

  1. Robert Lewandowski
  2. Neymar Jr
  3. Mohamed Salah

Robert Lewandowski wygrał plebiscyt bezproblemowo. Jego przewaga nad drugim Cristiano Ronaldo jest miażdżąca co udowadniają poniższe wyniki: