Francuzi widzą Marka Papszuna w uznanym klubie. „Jest trenerem z charakterem i jasnymi pomysłami”

Portal „WebGirondins.com” wymienia Marka Papszuna w roli kandydata do objęcia Bordeaux. Francuski portal wytypował Polaka jako jednego z pięciu potencjalnych szkoleniowców zespołu.

Papszun odbuduje francuski klub?

Wraz z końcem minionego sezonu Marek Papszun pożegnał się z Rakowem Częstochowa. 49-letni szkoleniowiec do tej pory nie podjął nowej pracy. Jeszcze do niedawna wiele wskazywało na to, że Polak pozostanie poza regularnym prowadzeniem zespołu.

Artur Jędrzejczyk ofiarą stalkingu. „Ta kobieta wymaga specjalistycznej pomocy” [CZYTAJ]

Według „WebGirondins.com” Marek Papszun mógłby się podjąć pracy we Francji. Polak nie ukrywał, że chciałby spróbować za granicą, więc taka opcja mogłaby spodobać się byłemu trenerowi Rakowa. Wspomniane źródło umieściło 49-latka na liście potencjalnych pięciu szkoleniowców.

Wszystko za sprawą słabych wyników zespołu pod wodzą Davida Guiona. Według serwisu „WebGirondins.com” aktualny szkoleniowiec Bordeaux popełnia złe wybory oraz ma nieczytelny plan gry. Z kolei Papszun jest przez nich nazywany „trenerem z charakterem i jasnymi pomysłami„. Pozostałymi szkoleniowcami na liście są Julien Stephan, Phillippe Montaniera, Rubi oraz Didier Digard.

Bordeaux zajmuje 15. miejsce w drugiej lidze francuskiej. Żyrondyści zdobyli trzy punkty w trzech spotkaniach nowego sezonu.

Źródło: WebGirondins.com, Meczyki.pl