Filar obrony Realu Madryt zmieni klub? „Królewscy” oczekują 70 milionów euro

Najprawdopodobniej Real Madryt czeka przebudowa linii obrony przed startem następnego sezonu. Zagraniczne źródła podają, iż Florentino Perez jest w stanie sprzedać Raphaela Varane’a.

Najbliższe miesiące, a może nawet i tygodnie mogą okazać się kluczowe w kontekście tego, jak będzie wyglądała linia obrony Realu Madryt w kolejnym sezonie. Nieznana jest wciąż klubowa przyszłość Sergio Ramosa, który zwleka z ogłoszeniem swojej decyzji w kwestii tego, gdzie chce kontynuować grę w piłkę. Już kilka miesięcy temu mówiło się o zainteresowaniu Hiszpanem ze strony takich klubów jak PSG czy Inter Miami. Jak się okazuje, kolejnym piłkarzem, który jest blisko odejścia z klubu, jest Raphael Varane.

Varane opuści Real?

28-letni środkowy obrońca trafił do „Królewskich” w 2011 roku. Francuz od lat jest filarem defensywy Realu, jednak w ostatnim czasie zdarza mu się popełniać coraz więcej błędów indywidualnych, szczególnie wtedy, gdy przy jego boku nie ma Sergio Ramosa. Na konferencji prasowej przed jutrzejszym meczem Realu z Chelsea Francuz w wymowny sposób odpowiadał na pytania dot. przyszłości.

– Moja przyszłość jest klarowna. Skupiam się na końcówce sezonu. Mamy bardzo intensywny moment i musimy wkładać całą uwagę oraz koncentrację w mecze, jakie są przed nami. To jest najważniejsze – mówił Raphael Varane.

Chelsea gotowa wyłożyć 70 milionów euro na Francuza

Jak się okazuje, Varane znajduje się na szczycie listy życzeń Chelsea, co potwierdził dobrze poinformowany Christian Falk. Kontrakt 28-latka z „Galácticos” obowiązuje do końca przyszłego sezonu. Real oczekuje za swojego piłkarza 70 milionów euro, czyli dokładnie tyle na ile Varane jest wyceniany przez transfermarkt.

Szansa dla Alaby

Pieniądze z potencjalnej sprzedaży Varane’a mogłyby zostać przeznaczone na pensję dla Davida Alaby, który od wielu miesięcy jest łączony z przenosinami do słonecznego Madrytu. Mówi się, że Austriak chciałby zarabiać około 11 milionów euro za sezon gry. Ponadto „Królewscy” planują zakupić młodego, perspektywicznego stopera. Tutaj faworytami są Pau Torres oraz Jules Kounde.

źródło: realmadryt.pl

Michał Budzich