FIFA ukarała Albanię za mecz z Polską! Grzywna i zakaz stadionowy dla kibiców

FIFA podjęła decyzję w sprawie zamieszek podczas meczu Albania — Polska (1-0) w Tiranie. Federacja naszych niedawnych rywali otrzymała karę finansową oraz zakazu stadionowego dla kibiców na jeden mecz.

Przypomnijmy, że reprezentacja Polski wygrała z Albanią na początku października piekielnie istotne spotkanie. Ranga meczu była bardzo wysoka, gdyż dzięki zwycięstwu udało się nam wskoczyć na drugie miejsce w grupie eliminacji mistrzostw świata.

Gorąca atmosfera była bardzo wyczuwalna na murawie. Niestety jednak widać to było także po trybunach. Kiedy Karol Świderski strzelił bramkę na 1-0 dla „Biało-Czerwonych” doszło do niemiłych obrazków.

Albańscy kibice zaczęli rzucać w stronę strzelca oraz reszty kadrowiczów butelki, zapalniczki i inny przedmioty. Wśród nich znalazły się także między innymi nawet telefony. Wobec zagrożenia zdrowia piłkarzy sędzia podjął decyzję o przerwaniu widowiska, która potrwała ponad 20 minut. Finalnie spotkanie dokończono, lecz pewne było, że federacja otrzyma karę.

Ban i grzywna

Tak też się stało. FIFA w piątek podjęła decyzję odnośnie kary dla federacji Albanii i nałożyła na nią grzywnę w wysokości 150 tysięcy franków. W przeliczeniu daje to blisko 650 tysięcy złotych.

Poza karą finansową najbliższe spotkanie Albanii z Andorą (ostatnie w ramach eliminacji mistrzostw świata) odbędzie się bez udziału kibiców.

– Związek wyraża ubolewanie z powodu podjętej decyzji i podejmie wszelkie niezbędne kroki, aby takie sytuacje, spowodowane przez niektóre osoby, nie miały miejsca w przyszłości i nie zaszkodziły naszej reprezentacji w jej meczach międzynarodowych. Federacja oceni możliwość odwołania się od tej decyzji w przewidzianym terminie – napisał albański związek.