Ekspert Eleven Sports zdiagnozował problem Piotra Zielińskiego. „Musi zmienić podejście”

Piotr Czachowski udzielił wywiadu Interii Sport. Były piłkarz Udinese ocenił postawę Piotra Zielińskiego. Zdaniem eksperta Eleven Sports musi zmienić podejście do piłki nożnej.

Klub =/= reprezentacja

Piotr Zieliński od dawna jest ofiarą krytyki za jego grę w reprezentacji Polski. Pomocnik nie potrafi przełożyć formy z klubu na barwy narodowe. Piotr Czachowski na łamach Interii Sport zdiagnozował problem piłkarza Napoli.

– Piotr moim zdaniem cały czas czyni postępy. Inni mogą się z tym zgadzać lub nie. By ocenić go sprawiedliwie, trzeba jednak przyznać, że podczas meczów reprezentacji widzimy chyba największy problem Zielińskiego, jakim jest głowa. Piotr nie „dojeżdża” do samego końca, choć ma niesamowity potencjał – mówi Piotr Czachowski w rozmowie z Interią Sport.

– W naszej reprezentacji Zieliński powinien odgrywać ważną rolę. Ma szansę na to, by stać się liderem naszej reprezentacji. Musi jednak zmienić podejście – uzupełnia były reprezentant Polski.

Solidny sezon Polaka

26-latek rozegrał w tym sezonie 34 mecze. W tym czasie zdołał strzelić 8 bramek oraz zanotować 7 asyst. Portal transfermarkt.de wycenia Zielińskiego na 40 mln euro.

Źródło: Interia Sport