Egzamin Luisa Suareza z j. włoskiego był ustawiony! Surowa kara dla profesorów z Perugii

Prokuratura z Perugii rozstrzygnęła dochodzenie w sprawie rzekomych nieprawidłowości w egzaminie, do którego przystąpił Luis Suárez w celu uzyskania włoskiego paszportu. Rektor, dyrektor generalny oraz profesorowie Uniwersytetu w Perugii zostali zawieszeni na 8 miesięcy.

Jak podaje hiszpańska Marca, egzamin Luisa Suareza z języka włoskiego na poziomie B1 został ustawiony! Zaliczenie tego testu było potrzebne Urugwajczykowi w celu uzyskania włoskiego obywatelstwa. Pierwsze informacje o możliwym ustawieniu egzaminu pojawiły się już pod koniec września.

ZOBACZ: ANSA: Luis Suarez znał odpowiedzi na wszystkie pytania jeszcze przed testem

ZOBACZ: Kolejne doniesienia ws. testu Suareza. Miał opisać swoją karierę i… arbuza

Śledztwo ruszyło 22 września, kiedy to prokuratura przystąpiła do przeszukania Uniwersytetu w Perugii. Zabezpieczono wówczas dokumenty, które w następnych tygodniach były dokładnie analizowane. Wynik śledztwa jest jednoznaczny – egzamin był farsą!

Policja przekazała, że piłkarz miał znać pytania jeszcze przed przystąpieniem do egzaminu. Wyniki końcowy samego egzaminu również został ustalony wcześniej. Jak podaje Marca, w sprawę miał być również zaangażowany Juventus. Według śledczych zarząd włoskiego klubu nawet na najwyższych szczeblach instytucjonalnych interweniował, by przyspieszyć przyznanie włoskiego obywatelstwa dla 33-latniego piłkarza.

Stara Dama faktycznie mogła mieć udział przy ustawianiu egzaminu. Podczas letniego okienka transferowego wiele mówiło się o odejściu Luisa Suareza z Barcelony, a głównym zainteresowanym był Juventus Turyn. Żeby jednak do takiego transferu mogło dojść, Urugwajczyk musiał uzyskać włoskie obywatelstwo. Pomimo prób ustawiania egzaminu 33-latek koniec końców wylądował w Atletico Madryt.

Michał Budzich