Dzika karta dla mistrza Arabii Saudyjskiej na grę w Lidze Mistrzów? UEFA dostanie pismo

Arabia Saudyjska coraz bardziej puka do drzwi europejskiej piłki. Lada dzień mają rozpocząć się rozmowy z UEFA w sprawie kontrowersyjnej współpracy. 

W letnim okienku transferowym najwięcej mówiło się o klubach z Arabii Saudyjskiej, które wykupiło wielu zawodników z topowych lig europejskich. Na bliski wschód powędrowali między innymi Sadio Mane, Kalidou Koulibaly, Neymar czy Karim Benzema. A to tylko niektóre nazwiska, które zdecydowały się podążyć drogą Cristiano Ronaldo.

Atak na Ligę Mistrzów?

Ambicje Saudyjczyków sięgają jednak dużo, dużo dalej. Już kilka tygodni temu pojawiły się informacje, że chcieliby oni wprowadzić swoje kluby do Ligi Mistrzów. W ostatnim czasie temat ten jednak ucichł, ale teraz ponownie wyszedł na światło dzienne.

„Corriere dello Sport” podaje, że działacze z Arabii chcą mieć większy wpływ na europejską piłkę. W tym celu zamierzają wykorzystać nadchodzące reformy w Lidze Mistrzów. Od sezonu 2024/25 w najbardziej prestiżowych rozgrywkach Starego Kontynentu będą grały 34 zespoły. Jednym z nich może być klub arabski.

Włoscy dziennikarze przekonują, że w ciągu najbliższych dni działacze z Arabii wystosują do UEFY pismo, w którym poproszą o przyznanie dzikiej karty dla mistrza Saudi Pro League. Możliwość gry z mistrzami z lig europejskich miałoby bardziej rozpromować ligę saudyjską oraz zapewnić jej większy prestiż.

1 komentarz do “Dzika karta dla mistrza Arabii Saudyjskiej na grę w Lidze Mistrzów? UEFA dostanie pismo”

Możliwość komentowania została wyłączona.