Dziennikarz skrytykował Casha. „Jest niesprawiedliwie traktowany, nie zagrał w tej kadrze dobrego meczu”

 

Krzysztof Marciniak wypowiedział się na temat Matty’ego Casha. Dziennikarz CANAL+ Sport skrytykował piłkarza Aston Villi za niezbyt udane występy w reprezentacji Polski.

„Cash jest niesprawiedliwie traktowany”

Reprezentacja Polski po dwóch spotkaniach eliminacji do EURO 2024 zajmuje drugie miejsce w tabeli. Biało-Czerwoni przegrali z Czechami (1:3) i wygrali z Albanią (1:0). Podczas pierwszego spotkania Matty Cash już w dziewiątej minucie zszedł z boiska. Uraz piłkarza Aston Villi wykluczył go z rywalizacji przeciwko Albanii.

Dziennikarz wskazał najlepszego prawego skrzydłowego na świecie. „Ani Salah, ani Rodrygo, ani Dembele” [CZYTAJ]

Krzysztof Marciniak postanowił wypowiedzieć się na temat 25-letniego zawodnika. Dziennikarz CANAL+ Sport skrytykował Matty’ego Casha za słabe występy w biało-czerwonych barwach.

– Myślę, że jest niesprawiedliwie traktowany. Od momentu, kiedy przyszedł do tej drużyny, ktoś przyjął, że to jest nasz naturalny prawy obrońca i nie ma nikogo innego. Uważam, że nie zagrał w tej kadrze jeszcze dobrego meczu – powiedział Marciniak na antenie „Meczyków”.

– Nie jest specjalnie kwestionowany, a jego postawa wskazuje na to, że kwestionowany być powinien. Zagrał dziewięć minut w Pradze, które zostanie mocno zapamiętane. Absolutnie zasadna jest dyskusja, czy Matty Cash jest naszym podstawowym prawym obrońcą. Czy Frankowski mnie jakoś szczególnie przekonał? Nie, natomiast trzeba zwrócić uwagę, że w Lens zmienił się system i w ostatnich trzech meczach grał jako prawy obrońca. Zbiera tam dosyć poprawne noty, dlatego uważam, że dyskusja na temat obsady prawej obrony jest absolutnie otwarta – dodał dziennikarz.

Źródło: Meczyki.pl