Dobre wieści z Niemiec. Trener Augsburga chwali Roberta Gumnego za ostatnie występy

Robert Gumny w letnim oknie transferowym zmienił Lecha Poznań na Augsburg. Polak przez długi czas nie przekonywał do siebie trenera Heiko Herrlicha. Ostatnio jednak otrzymał od niego kilka pochwał.

Znacząca poprawa

Pierwsze miesiące Gumnego w Augsburgu nie były dla niego najłatwiejsze. Heiko Herrlich w rozmowie z Kickerem ocenił rozwój wychowanka Lecha Poznań. Szkoleniowiec ekipy z Bawarii otwarcie przyznał, że początkowe występy „Gumy” pozostawiały wiele do życzenia. Za ostatnie mecze należy go jednak pochwalić.

– W przeszłości grywał w kratkę. Ciągle sugerował, że ma jakość, ale miał zbyt wiele faz, w trakcie których był po prostu słaby – mówił trener Augsburga w „Kickerze”.

– Za ostatnie mecze trzeba go jednak ocenić bardzo pozytywnie, rozegrał trzy spotkania na wysokim poziomie. Poradził sobie z grą po obu stronach boiska i dał sygnał w walce o regularne występy – uzupełnił.

Robert Gumny uzbierał już 19 występów w barwach niemieckiej drużyny. Jego umowa z Augsburgiem obowiązuje do czerwca 2025 roku. Portal transfermarkt.de wycenia Polaka na 2.5 mln euro.

Źródło: Kicker, TVP Sport