Derbowy mecz Lens z Lille w cieniu zamieszek. Sześć osób trafiło do szpitala. Dwójka zatrzymanych

RC Lens pokonało w sobotę mistrza Francji, OSC Lille (1-0) po bramce Przemysława Frankowskiego. W przerwie meczu doszło jednak do nieprzyjemnej sytuacji. Kibice obu drużyn starli się ze sobą, w wyniku czego kilka osób zostało rannych. Doszło także do zatrzymań.

W derbowym meczu górą był zespół RC Lens. Gospodarzy na prowadzenie w 74. minucie wyprowadził Przemysław Frankowski, który spędził na murawie pełne 90 minut. Polak ma już zatem na koncie jedno trafienie oraz trzy asysty na boiskach Ligue 1. Jego gola przeciwko Lille możecie zobaczyć poniżej:

Frankowski zdobył gola na wagę zwycięstwa. Dobre wejście polskiego skrzydłowego do ligi francuskiej [WIDEO]

Nieprzyjemne obrazki

Całe spotkanie opiewało w emocje, lecz te niestety poniosły za sobą konsekwencje. W przerwie meczu doszło do zamieszek, które zapoczątkowało wzajemne obrzucanie się przedmiotami sympatyków obu ekip. Fani gospodarzy wtargnęli w pewnym momencie na murawę i ruszyli w kierunku sektora gości. Do akcji musiała wkroczyć policja oraz pracownicy z Stade Félix-Bollaert.

W wyniku spięcia doszło do zatrzymania dwóch osób. Jak poinformowali funkcjonariusze — sześć osób zostało również lekko rannych. Przewieziono ich do szpitala.

– Nie było poważnych obrażeń. Sześć osób przewieziono do szpitala. Zatrzymano jedną osobę z Lille, która rzuciła krzesełkiem w kibica Lens, oraz fana Lens, który zaatakował jednego z funkcjonariuszy – przyznał podprefekt Lens Jean-Francois Raffy.

Warto dodać, że z podobnego powodu przerwano też mecz Nicei z Olympique Marsylią. W 3. kolejce Ligue 1 między kibicami obu drużyn także doszło do starcia.