Dawid Janczyk strzela jak najęty. Wierzy i walczy – tym razem w okręgówce

Dawid Janczyk w świetnym stylu przypomniał się kibicom. 32-latek zdobył cztery bramki w spotkaniu LZS Piotrówki z LKS Jedność Rozmierka w okręgówce. Jego klub wygrał 8:0.

Dawid Janczyk otrzymał kolejną szansę powrotu na boisko. LZS Piotrówka, czyli klub z szóstego poziomu rozgrywkowego w Polsce. O jego przenosinach do tego miejsca jako pierwszy informował Michał Zichlarz z Interii.

W sobotę jego nowy klub rozbił LKS Jedność Rozmierka aż 8:0. Dawid Janczyk zdobył cztery bramki trafiając w 4., 43., 77. i 80. minucie meczu. Po spektakularnej wygranej LZS Piotrówka zajmuje czwarte miejsce w lidze. Do lidera traci trzy punkty.

Janczyk dołączył do Piotrówki na początku lipca. W pierwszym sparingu ze Stalą Zawadzkie (5:0) strzelił dwa gole i zaliczył dwie asysty. Kilka tygodni temu zadebiutował w oficjalnym meczu Piotrówki w ramach okręgówki. Jego zespół wywczas przegrał ze Spartą Paczków, która jest liderem grupy II ligi okręgowej w województwie opolskim.

Dawid należał do najlepszych na boisku. Zdobył bramkę, miał jeszcze kilka innych sytuacji strzeleckich. Liczymy na jego trafienia w kolejnych spotkaniach – powiedział Ireneusz Strychacz, prezes LZS Piotrówka dla Interii.

Przyszło nam się zmierzyć z drużyną LZS Piotrówka, w którego składzie wystąpił reprezentant Polski Dawid Janczyk. Mecz bardzo ciężki, drużyna wymagająca, ale pokazaliśmy, że na paczkowskim stadionie nie łatwo będzie drużynom przyjezdnym o 3 pkt – napisała kilka tygodni temu Sparta na Facebooku.

Według doniesień Michała Zichlarza, Janczyk mieszka w Strzelcach Opolskich i pracuje w lokalnej firmie. Wciąż jest rozpoznawalny, a na jego mecze podobno przyjeżdżają kibice Legii, z której wypłynął na szerokie wody. W 2007 roku przeszedł za 4 mln euro do CSKA Moskwa.