Damian Szymański zawodnikiem meczu w hicie ligi greckiej. „Rozegrał znakomity mecz”

AEK Ateny pokonał PAOK Saloniki (2:0) w hicie ligi greckiej. Damian Szymański zagrał bardzo dobre spotkanie, za co otrzymał wyróżnienie zawodnika meczu.

Najlepszy na boisku

Damian Szymański pojawił się na minionym zgrupowaniu reprezentacji Polski pod wodzą Michała Probierza. Zawodnik greckiego AEK-u ostatecznie nie zagrał jednak ani minuty. Jego miejsce na boisku zajęli Bartosz Slisz, Patryk Dziczek oraz Jakub Piotrowski.

Madryckie media ostro o Messim. „Zagrał tylko siedem dobrych meczów w sezonie” [CZYTAJ]

Być może sytuacja zmieni się na następnym zgrupowaniu, ponieważ Damian Szymański daje wyraźne sygnały, iż jest w formie. Drużyna Polaka wygrała 2:0 z PAOK-iem w hicie ligi greckiej. Defensywny pomocnik przyczynił się do zwycięstwa swojego zespołu (zanotował asystę przy drugim trafieniu – przyp. red.).

Jego wkład był na tyle duży, że zasłużył na nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu. Grecki portal „sdna.gr” ocenił Polaka na dziewiątkę w dziesięciopunktowej skali.

– Lider środka pola. Niesamowicie biega, doskonała gra w defensywie i brał udział w kreacji. Polak rozegrał znakomity mecz – napisali.

Portal transfermarkt.de wycenia 28-letniego pomocnika na 2,5 mln euro. Jego umowa z AEK-iem Ateny obowiązuje do końca czerwca 2027 roku.

Źródło: sdna.gr, AEK, meczyki.pl