Czesław Michniewicz zdradził pseudonim nowego piłkarza Legii. „Ma na nazwisko Muci, ale my je delikatnie zmieniliśmy”

Ernest Muci dopiero niedawno dołączył do ekipy Legii Warszawa. Trener mistrzów Polski przyznał, że Albańczyk już dorobił się ciekawej ksywki. Legioniści mówią na 19-latka per Messi.

Mają swojego Messiego

Muci dołączył do warszawiaków pod koniec okna transferowego. Czesław Michniewicz opisał albańskiego zawodnika w kilku zdaniach na konferencji przed meczem z Górnikiem Zabrze. Były selekcjoner reprezentacji do lat 21 jest pod wrażeniem potencjału nowego piłkarza Legii.

– Ten zawodnik może występować jako 10-tka, ale też kreatywna 9-tka schodząca do drugiej linii, przy zachowaniu wszystkich proporcji. Ernest ma na nazwisko Muci, ale my je delikatnie zmieniliśmy na „Messi”. Na takiej zasadzie, że ma dużo cech przypominających gwiazdy światowego formatu – swoboda w operowaniu piłką, kreatywność i boiskowa inteligencja – komplementuje piłkarza Michniewicz.

Trzeba pamiętać, że to był jednak tylko jeden sparing i raptem kilka treningów. Na ocenę przyjdzie jeszcze czas.

500 tys. euro za 19-latka

Ernest Muci związał się z Legią Warszawa umową do 30 czerwca 2025 roku. Dotychczasowy dorobek 19-latka to 25 występów, 7 bramek i 4 asysty. Według transfermarkt.de były zawodnik FK Tirana przeszedł do mistrzów Polski za około pół miliona euro.

Źródło: Transfermarkt, Legia Warszawa