Cichy bohater Meksyku w meczu z Polską. Podpowiedział, gdzie strzeli Lewandowski

Guillermo Ochoa obronił wczoraj rzut karny wykonywany przez Roberta Lewandowskiego i został bohaterem Meksyku. Kamery uchwyciły jednak, że to nie tylko zasługa samego bramkarza. Przed strzałem „Lewego” inny reprezentant pokazywał, w który róg zostanie posłana piłka. 

Reprezentacja Polski bezbramkowo zremisowała we wtorek swój pierwszy mecz na mundialu w Katarze. Najlepszą szansę do zmiany wyniku miał Robert Lewandowski, który w okolicach 60. minuty podszedł do rzutu karnego. Strzał kapitana „Biało-Czerwonych” obronił jednak Ochoa.

Cichy bohater

Bramkarz Meksyku stał się tym samym bohaterem w swoim kraju. „El Futbolero” przekazuje jednak, że to nie sam Ochoa był najważniejszy w tamtym momencie. Golkiperowi podpowiedział napastnik, Henry Martin. Dziennikarze nazywają go „cichym bohaterem”.

– Obroniony karny? Stało za nim wiele pracy. Z trenerem bramkarzy Gustavo Pinero pracowaliśmy dwa tygodnie, a może nawet i z miesiąc, by rozpracować rzuty karne Roberta Lewandowskiego. Życie jest kapryśne. Minęło trochę czasu, odkąd ostatni raz obroniłem rzut karny, ale na szczęście dzisiaj się udało i jestem szczęśliwy z tego powodu – mówił po meczu Ochoa.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments