Cezary Kucharski: Santos powinien kontynuować swoją pracę

 

Cezary Kucharski wypowiedział się na temat zamieszania wokół sytuacji trenera reprezentacji Polski. Były reprezentant Polski uważa, że Fernando Santos powinien zostać na stanowisku selekcjonera, ale najlepszym kandydatem na jego zastępstwo jest Marek Papszun.

Powinien zostać?

Wielu ekspertów i dziennikarzy chciałoby, aby Fernando Santos opuścił reprezentację Polski. Nieco inne zdanie na ten temat ma były kadrowicz. Cezary Kucharski uważa, że Portugalczyk powinien utrzymać posadę.

– Uważam, że Santos powinien kontynuować swoją pracę. Zwolnienie go w tym momencie byłoby bardzo skomplikowanym procesem. Za dwa tygodnie trzeba wysłać powołania na kolejne mecze. Bardzo trudno byłoby znaleźć odpowiedniego kandydata na miejsce Santosa – powiedział były agent Roberta Lewandowskiego w rozmowie z Piotrem Salakiem z RMF FM.

Mateusz Klich o braku powołań do reprezentacji. „Powiedziałem trochę rzeczy i paru osobom się to nie spodobało” [CZYTAJ]

Kto za Santosa, jeśli byłby zwolniony?

Rozmówca byłego reprezentanta Polski wskazał potencjalnych zastępców Fernando Santosa. Dziennikarz podsunął Kucharskiemu kandydatury Marka Papszuna i Michała Probierza. 51-latek ustosunkował się do tych nazwisk.

– Papszun jest bardzo dobrym trenerem, ale pozostaje bez sztabu szkoleniowego. Trudno wyobrazić sobie, że w ciągu dwóch tygodni skompletowałby sztab szkoleniowy, który gwarantowałby wysoki poziom. Probierz jest w łatwiejszej sytuacji. Pracuje w reprezentacji U21, Kulesza go bardzo dobrze zna, więc jeśli miałbym wybierać między Probierzem a Papszunem, to wydaje mi się, że Probierz w tym momencie ma lepsze karty. Moim zdaniem zwolnienie Santosa byłoby przyznaniem się do błędu przez Kuleszę. Myślę, że on podskórnie wierzy, że to był dobry wybór – dodał.

Źródło: RMF FM