Były reprezentant Polski obwinia piłkarzy za zwolnienie Brzęczka. „Słabo się zachowali, uderzyli w trenera”

Na początku 2021 roku posadę selekcjonera reprezentacji Polski stracił Jerzy Brzęczek. Były piłkarz kadry biało-czerwonych, Jacek Bąk w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego skomentował całe zajście.

Winni piłkarze

Wychowanek Motoru Lublin uważa, że Brzęczek powinien poprowadzić reprezentację na EURO 2020, a za jego zwolnienie odpowiadają piłkarze. W rozmowie z Piotrem Wołosikiem Bąk nawiązuje do słynnego wywiadu z Robertem Lewandowskim.

– Słabo zachowali się piłkarze, bo nie ma się co czarować, oni uderzyli w trenera. Prezes Boniek postanowił coś z tym zrobić. Lepiej powiedzieć coś wprost, a tu było trochę ściemniania, chociaż milczenie niekiedy mówi więcej niż tysiąc słów – nawiązuje do wywiadu Roberta Lewandowskiego Jacek Bąk.

– Brzęczka zwolnili piłkarze. Gestami, wywiadami. W środku tej reprezentacji coś się nie kleiło. Po ludzku mi go szkoda. Osiągnął cel, którym był awans do mistrzostw Europy. Później odebrano mu szansę poprowadzenia zespołu w dużym turnieju – uzupełnia były obrońca reprezentacji Polski.

Jacek Bąk ma na swoim koncie 96 występów dla reprezentacji Polski, w których zdobył 3 bramki. Podczas swojej kariery bronił barw m.in. Lecha Poznań, Austrii Wiedeń czy Olympique Lyon. Buty na kołku zawiesił w sezonie 2011/2012.

Źródło: Przegląd Sportowy

fot. Łączy Nas Piłka