Były reprezentant Polski krytykuje Runjaicia. „Poczuł się jak szkoleniowiec Manchesteru City”

 

Legia Warszawa w minionej kolejce PKO BP Ekstraklasy zremisowała z Miedzią Legnica. Dariusz Dziekanowski na łamach Przeglądu Sportowego skrytykował szkoleniowca Wojskowych, Kostę Runjaicia.

„Poczuł się jak trener Manchesteru City”

Legia Warszawa w poprzedniej kolejce Ekstraklasy miała szansę na odrobienie kolejnych punktów do Rakowa Częstochowa (kolejkę wcześniej stołeczny klub pokonał ekipę Marka Papszuna – przyp. red.).

Podopieczni Kosty Runjaicia nie wykorzystali tej szansy po remisie Medalików z Radomiakiem. Dariusz Dziekanowski w Przeglądzie Sportowym skrytykował postawę trenera Legii. Były piłkarz uważa, że szkoleniowiec nie powinien oszczędzać zawodników w starciu z Miedzią.

Paulo Sousa skrytykował Massimiliano Allegriego. Jest odpowiedź trenera Juventusu! [CZYTAJ]

– Znając wynik spotkania Rakowa (bezbramkowym remis z Radomiakiem), w drużynie powinno obowiązywać hasło: wszystkie ręce na pokład. Nie rozumiem pomysłu oszczędzania zawodników na nie wiadomo kiedy. Od tej wygranej z Rakowem Legia powinna traktować każdy mecz jak finał mistrzostw świata – stwierdził Dariusz Dziekanowski.

– Te trzy punkty w meczu z Rakowem były jak fala, na którą trzeba było wskoczyć i utrzymywać się na niej całą siłą. Tymczasem już w spotkaniu Pucharu Polski z KKS Kalisz były symptomy, że drużyna ma się oszczędzać. Trener Runjaić chyba trochę za wcześnie poczuł się jak szkoleniowiec Manchesteru City, który może pozwolić sobie na rotację, bo ma 20 zawodników na tym samym poziomie. Niestety, większość naszych klubów wciąż zmaga się z fundamentalnymi problemam – podsumował.

Źródło: Przegląd Sportowy