Brytyjczycy chcą stworzyć własną Superligę! Wielka rewolucja w Anglii?

Brytyjczycy szykują własną Superligę! „The Sun” podaje, że Premier League może zostać zmniejszona do 18 drużyn, zaś do rozgrywek dołączą dwa szkockie zespoły. 

Do upadku Superligi bezpośrednio przyczyniły się angielskie kluby. Stanowiły one połowę drużyn założycielskich. Kiedy wycofały się z projektu, rozgrywki były skazane na niepowodzenie.

Z tego powodu UEFA zamierza także wynagrodzić Anglików. Wembley ma otrzymać możliwość zorganizowania większej ilości meczów podczas Euro 2020. O tym więcej pisaliśmy jednak tutaj:

UEFA zamierza nagrodzić Anglików za walkę z Superligą. Wembley zostanie wyróżnione

Brytyjska Superliga

Pomysł Florentino Pereza może się okazać kamyczkiem, który poruszył lawinę zmian. Po niepowodzeniu jego projektu Brytyjczycy wpadli na pomysł stworzenia własnej Superligi.

„The Sun” podało, że znowu odżył pomysł dołączenia do Premier League Celticu Glasgow oraz Rangersów. Dwie najlepsze szkockie ekipy miałyby połączyć siły z klubami angielskiej ekstraklasy i stworzyć zupełnie nowe rozgrywki w Wielkiej Brytanii.

Jak jednak dokładnie miałoby wyglądać to przedsięwzięcie? „The Sun” dodaje, że liga zostanie zmniejszona do 18 drużyn. Najlepsze cztery ekipy na koniec rozgrywek staną naprzeciwko siebie w fazie play-off.

Pomysł jest o tyle realny, że nie raz dyskutowano w Anglii na temat dołączenia „Old Firms” do Premier League. Teraz jednak nabiera on zupełnie innych kształtów, zaś po zamieszaniu z Superligą Pereza wydaje się to możliwe do zrealizowania.