Boniek skomentował spór Casha z Hajto. „Mógł napisać po polsku”

 

Zbigniew Boniek wypowiedział się na temat sporu między Mattym Cashem a Tomaszem Hajto. Były prezes PZPN uważa, że piłkarz Aston Villi powinien już rozmawiać po polsku.

Spór reprezentanta z ekspertem

Matty Cash doznał kontuzji w dziewiątej minucie meczu reprezentacji Polski z Czechami. Tomasz Hajto zarzucił kadrowiczowi symulację. Piłkarz Aston Villi w środę odpowiedział ekspertowi Polsatu Sport, pisząc, że gada głupoty.

Niedługo później były reprezentant Polski przyznał się do błędu i przeprosił Casha. Głos w sprawie sporu między oboma panami zabrał Zbigniew Boniek. Były prezes PZPN zwrócił uwagę na zachowanie Matty’ego Casha, który nie mówi po polsku.

Spadek reprezentacji Polski w rankingu FIFA. Zmiany również na szczycie [CZYTAJ]

– Nie podejrzewam go o symulację, ale jak rozmawia Polak z Polakiem, to niech to robi w swoim języku. Jest już Polakiem od ponad dwóch lata. Coś oprócz śpiewania hymnu mógłby powiedzieć. Byłoby trzy razy lepiej, jakby napisał: – Tomek, nie pier**l głupot – powiedział Boniek w Prawdzie Futbolu.

– Ja też czasami napiszę coś po włosku, Twitter jest globalny, nie tylko polski. Natomiast jak rozmawia Polak z Polakiem, to mógł napisać po polsku. Tylko tyle – dodał.

Źródło: Prawda Futbolu