Matty Cash odpowiedział Hajcie! „Piepr**** totalne głupoty”

Tomasz Hajto po meczu Polski z Czechami (1-3) udzielił głośnej wypowiedzi w sprawie kontuzji Matty’ego Casha. Według byłego piłkarza 26-latek symulował uraz, aby wcześniej zejść z boiska. Jak wykazały później badania – nie było mowy o udawaniu i czeka go teraz przerwa. Sam piłkarz odniósł się do słów Hajty w mocnym wpisie na Twitterze. 

Zaledwie po 10 minutach meczu z Czechami Matty Cash musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. W Pradze zastąpił go Robert Gumny. Po ostatni gwizdku Tomasz Hajto stwierdził, że uraz 26-latka był udawany, by ten mógł szybciej zejść z murawy. Były reprezentant Polski twierdził, że prawy defensor słabo wszedł w meczu i czuł, że i tak zostanie zmieniony w trakcie spotkania.

– Na koniec uważam, że po zderzeniu wiedział, że będzie zmieniony i wręcz udał kontuzję. Zszedł, bo wiedział, że zejdzie – wypalił na antenie „Polsatu Sport”.

„Pieprzysz głupoty”

Wkrótce później potwierdzono uraz Casha, a on sam opuścił zgrupowanie. Obecnie czeka go przerwa od gry. Słowa Hajty dotarły natomiast do rodziny piłkarza, a następnie – do jego samego. Zawodnik Aston Villi w ostrym wpisie odniósł się do stanowiska eksperta.

– Pieprzysz totalne głupoty – napisał na Twitterze Cash, dodając wymowną emotkę oraz oznaczając Hajtę. 

Odpowiedź Casha spotkała się z ciepłym przyjęciem tak kibiców, jak i dziennikarzy. Pod wpisem widać wiele komentarzy, między innymi od Tomasza Ćwiąkały czy Marcina Borzęckiego.

Sam Hajto postanowił się zrehabilitować i przeprosił już piłkarza Aston Villi. Przyznał, że jego pierwotna diagnoza była nietrafiona i zbyt pochopna.