Biznesmen chce przejąć Górnika Zabrze. „Pomysł był taki, aby już zimą podziałać coś w temacie wzmocnień”

Właściciel i prezes firmy Key Solutions udzielił wywiadu Piotrowi Koźmińskiemu z portalu „WP Sportowe Fakty”. Thomas Hansla otwarcie wyraził zainteresowanie w celu kupienia Górnika Zabrze. W transakcji ma pomóc Lukas Podolski.

Na ostatnim meczu Górnika Zabrze z Rakowem Częstochowa na trybunach pojawiły się transparenty o braku wypłat dla piłkarzy. Kibice domagali się również sprzedaży klubu z rąk miasta. Thomas Hansla w rozmowie z Piotrem Koźmińskim z „WP Sportowych Faktów” przekazał dobre informacje dla tych fanów.

– Chcę kupić Górnika. Myślę, że mam wystarczającą wiedzę, doświadczenie i kontakty. Oczywiście, tego nie da się zrobić od razu. Trzeba iść krok po kroku, w moim przypadku to byłby projekt wieloletni. Ale jestem bardzo zainteresowany przejęciem klubu. Urodziłem się w Rudzie Śląskiej, zawsze kibicowałem właśnie Górnikowi. Tata zabrał mnie jako dziecko na mecz i tak to się zaczęło. Potem, to już 38 lat temu, wyjechaliśmy do Niemiec, ale przywiązanie do Górnika pozostało. Nawet jeśli nie bywałem na meczach, to zawsze śledziłem wyniki tego klubu. Górnik ma bardzo duży potencjał. O historii już mówiłem, ale równie ważna jest wielka baza kibicowska i coraz ładniejszy stadion. Obiekt już jest ładny, a jeśli dojdzie czwarta trybuna, to będzie jeszcze piękniejszy. Tu można zrobić naprawdę fajne rzeczy – powiedział biznesmen.

Mecz 9. ligi angielskiej zebrał więcej kibiców od drużyny Stevena Gerrarda. „Przegrał z Al-Riyadh na oczach 696 fanów” [CZYTAJ]

Rola Podolskiego

– Odegrałby kluczową rolę przy przejęciu. Lukas Podolski to marka światowa i według mnie Górnik nie wykorzystał w stu procentach jego potencjału. Lukas mówił o tym, że chciałby zostać w Górniku po zakończeniu kariery, już w innej roli. Byłoby głupio, gdyby taka marka nie została maksymalnie wykorzystana dla dobra klubu. „Poldiego” poznałem jeszcze, gdy był graczem Bayernu Monachium. Potem wiadomo, te relacje się rozluźniły, zwłaszcza gdy grał w Japonii, ale teraz znów są bliższe. Można powiedzieć, że połączył nas Górnik. Natomiast co do Monachium. Mieszkam w miejscowości Grunwald, właśnie pod Monachium – dodał.

Biznesmen przyznał również, że w jego pomyśle Górnik Zabrze stawiałby na młodzież. Chciałby klubu opartego na wychowankach. Część pieniędzy miałby przeznaczyć na wzmocnienie kadry szkoleniowej. Hansla w rozmowie z Koźmmińskim wielokrotnie powtórzył, że Górnik Zabrze ma ogromny potencjał.

Kiedy miałoby dojść do przejęcia?

– Na przełomie czerwca i lipca były rozmowy z panią Małgorzatą Mańką-Szulik. To właśnie Lukas skontaktował mnie z panią prezydent. I na spotkaniu usłyszeliśmy, że jest gotowa sprzedać klub. Teraz, mam nadzieję, przed nami kolejne rozmowy. Kiedy chcielibyśmy go przejąć? Szczerze? Jak najszybciej. Pomysł był taki, aby już zimą podziałać coś w temacie wzmocnień – podsumował.

Źródło: WP Sportowe Fakty (link do całej rozmowy)