Bartłomiej Drągowski na oku klubu z Premier League. Szanse na transfer są bardzo duże

Wkrótce możemy być świadkami ciekawego transferu. Media coraz głośniej mówią o potencjalnym odejściu Bartłomieja Drągowskiego z Fiorentiny. Włosi mieli otrzymać ofertę na ponad 10 milionów euro od Southampton. 

Jeszcze kilka miesięcy temu Drągowski był niekwestionowanym liderem Fiorentiny i jedną z gwiazd zespołu. Polak notował świetne występy, jednak kontuzja wykluczyła go z gry. Choć 24-latek wyleczył już uraz, to obecnie nie może powrócić do składu „Violi”.

Transfer?

Nie przeszkadza to jednak innym klubom, które spoglądają na Drągowskiego z zaciekawieniem. Jeszcze jakiś czas temu media sugerowały, że Polak znalazł się na oku FC Barcelony. Blaugrana obecnie raczej nie jest już zainteresowana jego usługami, natomiast wciąż nie brakuje innych chętnych.

A wśród nich ma być między innymi Southampton. Działacze klubu z Premier League są zdeterminowani, aby pozyskać 24-letniego golkipera tego lata. Skonstruowano już podobno ofertę, opiewającą na 12 milionów euro. Informację tę podał brytyjski dziennikarz „The Telegraph”.

Dziennikarze dodają, że szanse na realizacje transferu są bardzo wysokie. Na korzyść Polaka działa przede wszystkim fakt, że Southampton posiada w kadrze wyłącznie bardzo doświadczonych bramkarzy. Zarówno Fraser Forster, Alex McCarthy, jak i Willy Caballero mają kontrakty ważne tylko do końca bieżącego sezonu.