Bardzo złe wieści dla kadry U17. Konsekwencje afery alkoholowej

Kolejne wieści ws. reprezentacji Polski U17, która zmaga się z konsekwencjami afery alkoholowej. Drużyna wciąż czeka na decyzję FIFA w kwestii dowołania dodatkowych zawodników. Dotychczasowe informacje nie są jednak korzystne. 
Kilka dni temu na obozie kadry do lat 17 na Bali doszło do skandalu. Czterech piłkarzy – Oskar Tomczyk, Filip Wolski (Lech Poznań), Jan Łabędzki (ŁKS) i Filip Rózga (Cracovia) – zostali przyłapani na spożywaniu alkoholu. Zawodników natychmiastowo usunięto ze zgrupowania przed startem mistrzostwa świata w Indonezji.
Złe wieści

W związku z usunięciem wspomnianej czwórki na zgrupowaniu do dyspozycji selekcjonera Włodarskiego pozostało tylko 17 piłkarzy – w tym 3 bramkarzy. PZPN zwrócił się więc z prośbą do FIFA o możliwość dowołania dodatkowych piłkarzy. Na liście rezerwowych znaleźli się zresztą Filip Rejczyk (Legia Warszawa), Adrian Przyborek (Pogoń Szczecin) i Szymon Kądziółka (Stal Rzeszów).
Problem w tym, że na godzinę 4 rano nie udzielono zgody na awaryjne dowołania. Wciąż nie można zatem wykluczyć, że Polacy przystąpią do turnieju w mocno okrojonym składzie.
Do końca wtorku poznamy ostateczną decyzję FIFA. Nie można wykluczyć, że ta zdąży się w tym czasie zmienić. Młodzieżowe mistrzostwa świata rozpoczną się już 10 listopada. Zakończenie turnieju zaplanowano na 2 grudnia.

1 komentarz do “Bardzo złe wieści dla kadry U17. Konsekwencje afery alkoholowej”

Możliwość komentowania została wyłączona.