Aston Villa wydała komunikat. Klub podał powód niewpuszczenia na stadion polskich kibiców

Aston Villa wydała komunikat w sprawie wydarzeń wokół wczorajszego meczu Ligi Konferencji Europy. Angielski klub podał powód, dla którego polscy kibice nie zostali wpuszczeni na stadion.
Wczorajszego wieczoru Legia Warszawa rozgrywała wyjazdowy mecz Ligi Konferencji Europy. Rywalem polskiego zespołu była Aston Villa. Pomimo dobrej postawy Legii nie udało jej się zdobyć choćby jednego punktu. Aston Villa wygrała 2:1.
Wyjazd do Anglii na mecz z Aston Villą miał być wielkim świętem dla kibiców Legii. Niestety, na miejscu czekało ich jeszcze większe rozczarowanie. Władze angielskiego klubu postanowiły nie wpuszczać na stadion przyjezdnych kibiców. W związku z tym podczas meczu trybuna gości świeciła pustkami.
W związku z niewpuszczeniem polskich kibiców na trybuny na ulicach Birmingham rozpoczęło się małe zamieszenia. Sympatycy Legii zebrali się pod Villa Park. Kibiców starała przeganiać się policja.
Komunikat odnośnie całego tego zamieszania wydały władze Aston Villi. Władze klubu podały powód, dla którego kibice Legii nie zostali wpuszczeni na stadion. Angielski klub tłumaczy swoją decyzję rzekomymi zamieszkami pod stadionem wywołanymi przez kibiców z Polski. Wybrane części oświadczenia Aston Villi znajdują się poniżej.

„Aston Villa Football Club może potwierdzić, że żaden kibic gości nie został wpuszczony na Villa Park na dzisiejszy mecz UEFA Europa Conference League z Legią Warszawa za radą policji West Midlands w związku z licznymi zamieszkami pod stadionem, które była spowodowane przez kibiców przyjezdnych.”

„Na około godzinę przed rozpoczęciem meczu kibice Legii rozpoczęli zaplanowane i notoryczne akty przemocy wobec funkcjonariuszy West Midlands Police. W następnie tych wydarzeń policja podjęła decyzję o wykluczeniu z udziału w meczu wszystkich kibiców Legii.”

„Aston Villa zdecydowanie potępia zachowanie przyjezdnych kibiców i chciałaby podziękować policji West Midlands za profesjonalizm w bardzo trudnych okolicznościach.”


źródło: aston villa

Michał Budzich