Artur Wichniarek skrytykował Johna van den Broma. „Dzisiaj po raz pierwszy mam do niego pretensje”

Lech Poznań przegrał w pierwszym ćwierćfinałowym meczu Ligi Konferencji Europy z Fiorentiną. Artur Wichniarek po spotkaniu skrytykował postawę trenera mistrzów Polski. Według byłego piłkarza Holender przekombinował ze zmianami.

Koniec europejskiej przygody?

Fiorentina udzieliła Lechowi Poznań srogiej lekcji futbolu. Podopieczni Vincenzo Italiano pokonali mistrzów Polski 4:1. Kwestia awansu do półfinału Ligi Konferencji Europy wydaje się więc przesądzona.

John van den Brom o zawieszeniu Bartosza Salamona: „To niewiarygodne, że dziś dostaliśmy tę wiadomość” [CZYTAJ]

Po wysokiej porażce eksperci krytykowali grę piłkarzy Kolejorza. W nieco innym tonie wypowiedział się Artur Wichniarek, który zwrócił uwagę na zachowanie trenera Johna van den Broma. Według byłego reprezentanta Polski Holender mógł lepiej zareagować na zdarzenia boiskowe.

– Dziś po raz pierwszy mam pretensje do trenera Johna van den Broma, który dokonał zmian w składzie zdecydowanie za późno. I te roszady były, moim zdaniem, delikatnie bezsensowne. W tym momencie zdejmować Kvekve, który był jakimś jeszcze stabilizatorem defensywy, wprowadzić Sousę, zostawić Marchwińskiego, zdjąć Skórasia i Ishaka, czyli zawodników, którzy mogli w dalszym ciągu dać szansę na to, aby Lech strzelił bramkę na 2:4, przez jakiś przypadek lub stały fragment.Tak byłoby w sumie jeszcze, po co jechać do Florencji. A tak Lech jedzie na wycieczkę do pięknego miasta – powiedział Artur Wichniarek.

Rewanż pomiędzy Fiorentiną a Lechem Poznań zaplanowano na 20 kwietnia.

Źródło: Viaplay