John van den Brom o zawieszeniu Bartosza Salamona: „To niewiarygodne, że dziś dostaliśmy tę wiadomość”

Lech Poznań przegrał z Fiorentiną 1:4. Włosi byli zdecydowanie lepszą drużyną. Po meczu trener John van den Brom powiedział co sądzi na temat zawieszenia Bartosza Salamona.

Za nami pierwszy meczu 1/4 finału Ligi Konferencji Europy pomiędzy Lechem Poznań a Fiorentiną. Spotkanie rozgrywane w Poznaniu zakończyło się okazałym zwycięstwem przyjezdnych 4:1. Gole dla Fiorentiny zdobyli Cabral, Gonzalez, Bonaventura oraz Ikone. Jedyną bramkę dla Kolejorza zdobył Kristoffer Velde.

Ocena van den Broma

W czwartkowy wieczór Fiorentina nie pozostawiła złudzeń, kto jest lepszą drużyną. Pomimo widocznej różnicy klas Kolejorz próbował zawiązywać akcje ofensywne, szczególnie w pierwszej połowie. Bramka Velde, czy też sytuacja Ishaka, w której ten przewrócił się w polu karnym, nie pozwoliły jednak, na wywalczenie chociażby remisu. Po meczu oceny gry swojego zespołu dokonał John van den Brom. Holenderski trener przyznał, że jego zespół nie był dziś najlepszą wersją Lecha Poznań.

– Jeśli grasz mecz ćwierćfinałowy w rozgrywkach europejskich, to musisz być w topowej formie. Jeśli cokolwiek nie funkcjonuje jak należy, to taki zespół jak Fiorentina to wykorzysta – ocenił John van den Brom.

– Dziś nie byliśmy najlepszą wersją Lecha Poznań i to jest dla mnie najbardziej zastanawiające. Mogliśmy kilka rzeczy zrobić lepiej. Musimy przeanalizować ten mecz i pewne rzeczy poprawić – stwierdził trener Lecha Poznań.

Fiorentina bliska awansu

Porażka 1:4 stawia Lecha Poznań w niezwykle niewygodnej sytuacji przed rewanżem. Kwestia awansu do półfinału Ligi Konferencji Europy została praktycznie rozstrzygnięta. John van den Brom przyznał po meczu, że Fiorentina była tego dnia zbyt mocna dla Lecha Poznań.

– Wiele spodziewaliśmy się po tym meczu. Siedzę przed wami po wysokiej porażce, będzie nam bardzo trudno awansować do półfinału. Byliśmy przygotowani na to spotkanie. Mam wiele ciepłych słów dla naszych kibiców. Gratuluję Fiorentinie, byli dla nas zbyt mocni – powiedział John van den Brom.

Brak Salamona

John van den Brom wypowiedział się również na temat nieobecności Bartosza Salamona. Przypomnijmy, że piłkarz został zawieszony przez UEFA na 3 miesiące. Lech otrzymał tę informację w dniu meczu z Fiorentiną.

– Dziś rano byłem gotowy przyjechać na stadion i otrzymałem telefon od prezesa klubu. Takie coś jest wyjątkowo bolesne w dniu meczowym. Brak Bartka nie jest jednak wymówką dla dzisiejszego wyniku – skomentował Holender.

– To niesamowite, że UEFA zawiesiła Bartka Salamona akurat dzisiaj. Mieliśmy jednak trochę czasu i mogliśmy jakoś na to zareagować. Nie zaburzyło to jednak w całości naszej koncepcji, ale miało jednak wpływ na zespół. To niewiarygodne, że dziś dostaliśmy tę wiadomość – powiedział van den Brom.


źródło: Radosław Laudański

Michał Budzich