Antonio Conte mógł zostać trenerem polskiego pomocnika. Właściciel klubu zdradził niedoszłe plany

Właściciel Leeds, Andrea Radrizzani udzielił wywiadu dziennikowi La Repubblica. Działacz angielskiego klubu przyznał, że trenerem Pawi mógł być Antonio Conte.

Mogło się potoczyć inaczej

Andrea Radrizzani przyznał w rozmowie z La Repubblica, że Marcelo Bielsa, który dołączył do Leeds w 2018 roku, nie był jedyną opcją. Właściciel Pawi zdradził, że próbował skusić Antonio Conte.

– Najpierw próbowałem skusić Antonio Conte premią za awans w wysokości 20 mln euro. Kiedy trafiasz do Premier League, zyskujesz 200 milionów, więc mogłem sobie na to pozwolić. Conte miał jednak większe ambicje. Trafił do Interu, a czas pokazał, że miał rację. My jednak postawiliśmy na Bielsę, z którego jesteśmy bardzo zadowoleni – stwierdził Radrizzani.

Udany sezon beniaminka

Leeds United z Mateuszem Klichem w składzie zajmuje 9. miejsce w Premier League. Niżej od beniaminka znajdują się m.in. Arsenal, Aston Villa czy Wolverhampton.

Zagrali Polacy

Pawie w sobotnim spotkaniu przeciwko Brighton & Hove Albion przegrali 0:2. W spotkaniu wystąpiło dwóch zawodników. Pełny mecz rozegrał Mateusz Klich. Jakub Moder zameldował się na boisku w 90. minucie.

Źródło: football-italia.com, La Repubblica