Dyrektor Brighton o Jakubie Moderze. „Obserwowaliśmy go od początku 2020 roku”

Dyrektor techniczny Brighton & Hove Albion udzielił wywiadu Tomaszowi Włodarczykowi z portalu meczyki.pl. Dan Ashworth w rozmowie z dziennikarzem wypowiedział się na temat kulisów transferu Jakuba Modera.

Działacz angielskiego klubu zdradził Tomaszowi Włodarczykowi kulisy rekordowego transferu wychowanka Lecha Poznań. Modera obserwowano od początku 2020 roku.

Zaczęliśmy obserwować go na początku 2020 roku, gdy zaczął regularnie występować w Lechu. Z meczu na mecz podobał nam się coraz bardziej. Miał atrybuty, których szukaliśmy u środkowego pomocnika. Stwierdziliśmy, że nie ma co dłużej czekać.

Zdawaliśmy sobie sprawę, że w kolejnych oknach transferowych jego cena może być jeszcze wyższa. Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się dopiąć tę transakcję – przyznał Ashworth.

Dyrektor techniczny Mew postanowił również opisać umiejętności Modera. Ashworth wypowiedział się o polskim pomocniku w samych superlatywach.

Jest bardzo inteligentny na boisku. Dobrze czuje się z piłką przy nodze. Ma doskonały przegląd pola i świadomość otoczenia, w jakim się porusza. No i uderzenie z dystansu. Robi wrażenie.

Dziękujemy Lechowi za zrozumienie i rolę, jaką odegrał w rozwoju Modera.

Według informacji dziennikarza meczyki.pl, Jakub Moder wyleci do Anglii 28 grudnia (najprawdopodobniej prywatnym samolotem ze względu na zamknięciu się Europy na Wielką Brytanię).

fot. Brighton & Hove Albion F.C.