Angielskie gazety przesadziły? Na okładce nawiązanie do słynnej „Ręki Boga” Maradony

Wczorajszego popołudnia świat obiegła niezwykle smutna informacja o śmierci Diego Maradony. Wieść szybko rozeszła się we wszystkich możliwych w mediach. Niemal każda gazeta nawiązała na dzisiejszej okładce do tego wydarzenia. Angielskie media chyba jednak mocno przesadziły.

Śmierć Diego Maradony

Jak podają argentyńskie media, Diego Armando Maradona zmarł wczoraj w wieku 60 lat z powodu zawału serca. Do tak wczesnego odejścia z tego świata z pewnością przyczynił się hulaszczy tryb życia, który prowadził Argentyńczyk. Alkohol, narkotyki i inne używki towarzyszyły legendzie piłki nożnej przez większość jego życia. W 2017 roku wyznał, że kokaine po raz pierwszy zażył w wieku 24 lat. –Miałem 24 lata. To był największy błąd w moim życiu.

ZOBACZ: Prezydent Napoli zapowiedział serial o Diego Maradonie. „Jest symbolem wszystkiego, co zbudowaliśmy”

ZOBACZ: Piękny gest Tagliafico! Nawiązał do filmiku z Maradoną [WIDEO]

Informacja obiegła cały świat

Od wczorajszego popołudnia zapewne każdy z Was ujrzał już kilkadziesiąt, o ile nie setki, postów, czy też artykułów dot. Diego Maradony. Nic dziwnego bowiem Argentyńczyk od lat był uważany za jednego z najlepszych piłkarzy w historii tej dyscypliny. Dzisiejsze wydanie niemal wszystkich sportowych gazet poświęcone jest śmierci słynnego Argentyńczyka. Dla przykładu jeden z argentyńskich dzienników wyróżnił okładkę polskiego Przeglądu Sportowego. Z kolei niektóre z angielskich gazet zdecydowanie popłynęły…

ZOBACZ: Zaskakujący pomysł Andre Villasa-Boasa. „Byłby to najlepszy hołd, jaki moglibyśmy mu złożyć”

ZOBACZ: Tak Neapol żegna Diego Maradonę [WIDEO]

Angielskie gazety popłynęły

Chyba każdy z Was pamięta słynną „Rękę Boga”. Takim zagraniem popisał się oczywiście Maradona podczas MŚ w 1986 roku w meczu przeciwko Anglii. Jak widać, Anglicy nadal nie mogą się z tym faktem pogodzić.

Michał Budzich