Prezydent Napoli zapowiedział serial o Diego Maradonie. „Jest symbolem wszystkiego, co zbudowaliśmy”

Informacja o śmierci Diego Armando Maradony wywołała szok na całym świecie. Prezes Napoli, Aurelio de Laurentiis przyznał, że od jakiegoś czasu pracuje nad serialem telewizyjnym w hołdzie dla legendy jego klubu.

Produkcja ma opowiadać o czasach Maradony w Neapolu. Argentyńczyk zachwycał kibiców Azzurrich w latach 1984 – 1991. Prezes Napoli, który jest także producentem filmowym przyznał, że serial poświęcony zmarłemu Diego ma być podobny do dokumentu o Michaelu Jordanie pt. „The Last Dance”. Według de Laurentiisa nie było tak wspaniałego piłkarza jak Maradona.

W Neapolu jest symbolem wszystkiego, co zbudowaliśmy. Miasto powstało po trudnych latach i trzęsieniu ziemi. Diego był dla neapolitańczyków jak zmartwychwstanie – cytuje de Laurentiisa Football Italia.

To smutny dzień dla mnie i dla całego klubu. Od 12 miesięcy pracuję nad serialem telewizyjnym. Będzie on opowiadał o latach, które Maradona spędził w Neapolu.

On i Pele są najlepszymi piłkarzami w historii, jednak to Diego miał osobowość, która wychodziła jeszcze dalej. Był najwspanialszy. Trudno będzie znaleźć kogoś takiego jak on.

Zobacz również: Tak kibice Napoli żegnają Diego Maradonę [WIDEO]