Zaskakujący pomysł Andre Villasa-Boasa. „Byłby to najlepszy hołd, jaki moglibyśmy mu złożyć”

Wczoraj po godzinie 17 świat obiegła przykra informacja – w Argentynie zmarł Diego Maradona. Szkoleniowiec Olympique Marsylia wpadł na pomysł, jak kluby mogą upamiętnić legendarnego piłkarza.

Nie żyje Diego Maradona

W środę w wieku 60 lat zmarł Diego Maradona. Sekcja zwłok Argentyńczyka wykazała, że powodem śmierci był atak serca. Maradona przed laty reprezentował barwy m.in. Boca Juniors, Barcelony czy Napoli. Legendarny piłkarz w 1986 roku zdobył z reprezentacją Argentyny Mistrzostwo Świata. W ćwierćfinale tamtego turnieju Maradona strzelił bramkę ręką, która do dziś nazywana jest „ręką boga”.

ZOBACZ: Tak Neapol żegna Diego Maradonę [WIDEO]

„Byłby to najlepszy hołd, jaki moglibyśmy mu złożyć”

Trener Olypique Marsylia, Andre Villas-Boas, na konferencji po meczu z FC Porto zaproponował, aby FIFA złożyła hołd Maradonie i zastrzegła koszulkę z numerem 10. Szkoleniowec uważa, że to najlepsza forma upamiętnienia Argentyńczyka.

Śmierć Maradony to bardzo zła wiadomość. (…) Chciałbym, aby FIFA wycofała koszulkę z numerem 10. We wszystkich rozgrywkach i dla wszystkich drużyn, Byłby to najlepszy hołd, jaki moglibyśmy mu złożyć. Jego śmierć jest niesamowitą stratą dla całego świata piłki nożnej – przyznał portugalski szkoleniowec

W sieci pojawiło się wiele komentarzy na temat wypowiedzi szkoleniowca Olympique Marsylia. Internauci uważają, że nie jest to najlepszy pomysł.

 

Kacper Polaczyk