Agent Jakuba Modera zdradził kulisy transferu. „Oni chcieli go kupić i wziąć od razu”

Tomasz Magdziarz udzielił wywiadu Radosławowi Nawrotowi z Interii. Agent m.in. Roberta Gumnego, Kamila Jóźwiaka czy Jakuba Modera opowiedział o tym jak wyglądały kulisy sprzedaży ostatniego z wymienionych zawodników.

Lech Poznań w letnim oknie transferowym sprzedał aż trzech wychowanków. Z Kolejorza odeszli Robert Gumny, Kamil Jóźwiak i Jakub Moder, którego od razu wypożyczono do klubu z ulicy Bułgarskiej. Tomasz Magdziarz będący agentem wspomnianych zawodników przybliżył kulisy rekordowego transferu Ekstraklasy.

Hit transferowy

Jakub Moder opuścił Lecha Poznań za około 11 mln euro. To absolutny rekord transferowy PKO BP Ekstraklasy. Tomasz Magdziarz zdradził jak przebiegały przenosiny „Modzia” do Brighton.

– Moder pokazał się światu pół roku przed transferem, a początek zainteresowania Brighton to pierwsze dni września. Poszło bardzo szybko. Oni chcieli go kupić i wziąć od razu, nie zakładali żadnego wypożyczania go za takie pieniądze. Uważali, że jak płacą sumę… którą musimy utrzymać w tajemnicy, to zawodnik jest ich od razu.

– Lech się jednak uparł, powiedział, że nie sprzeda i tyle. Dlatego trwało to do ostatniego dnia okienka transferowego. Nikt poza Brighton nie chciał się zgodzić na taki układ z pozostawieniem zawodnika na wypożyczeniu. Oni bardzo go chcieli i wyrazili zgodę nawet na to – mówi w rozmowie z Interią Magdziarz.

Brighton zapewniło sobie opcję skrócenia wypożyczenia, z której skorzystali. Moder wrócił do Anglii, a możliwość debiutu miał sobotę w pucharowym spotkaniu przeciwko Blackpool. Ostatecznie jednak spędził cały mecz na ławce rezerwowych. Kolejny mecz Brighton odbędzie się w środę o godzinie 20:30. Mewy podejmą u siebie Fulham.

Źródło: Interia Sport (cały wywiad)